Індустрія вейпінгу, яка сьогодні стала частиною нашої буденності бере свої корені ще задовго до сучасності. Хоча популярність індустрії зросла протягом останніх десятиліть, перші згадки про електронну сигарету з’явилися 96 років тому.

Перша сторінка історії розпочинається у шумному місті Нью-Йорк, одного з жителів міста навідала нечувана раніше ідея - створити електронний випарник. У 1927 році Джозеф Робінсон подав перший патент на “електронний випарник”. У 1930 році патент був виданий та Джозеф Робінсон отримав право авторства на винахід та його використання, про те пристрій так і не був побачений світом. Важливо відзначити, що описаний у патенті винахідника прилад, дуже схожий на сучасні пристрої для паріння та має подібну будову.

Надихнувшись власними думками про створення бездимної сигарети естафету зі створення приладу для паріння бере молодий Гілберт. У 1963 році чоловік запатентував пристрій, описаний як «бездимний тютюн без сигарет». Головною ідеєю Гілберта було створити бездимний аналог сигарет без прямого горіння, а на основі випаровування рідкого тютюну. У 1967 році ідею Гілберта підхопили декілька компаній, зацікавлених у виробництві, але задум так і не став комерційним через технічну неможливість втілення приладу для альтернативного куріння та низький рівень зацікавленості майбутніх користувачів.

Важливе місце у розвитку індустрії вейпінгу займають постаті Філ Рей та Норман Якобсон. Винахідники працювали над створенням комерційної електронної сигарети. Завдячуючи Норману Якобсону, який не бажав пов’язувати винахід з сигаретами, індустрія отримала назву “вейпінг”, яка надійно закріпилася та використовується сьогодні. Перший вейп-прилад Філа Рея та Нормана Якобсона виглядав як примітивний, але ефективний пристрій. Він складався з акумулятора, випарника та резервуару для рідини, яка випаровувалася під впливом тепла, утворюючи пару.

Справжній прорив у історії спричинив китайський медичний дослідник Хон Лік. У 2000 році Хон Лік виступив з ідеєю створення електронної сигарети сучасності та надав перші орієнтири для створення рідини на основі пропіленгліколю. Винахід дослідника був вперше представлений у Пекіні у 2004 році, а у 2007 році компанія у якій працював Хон Лік отримала міжнародний патент.

Вищезазначені події стали передумовою для експансії вейп-культури 2010-2011 роках. Виникнення перших вейп-шопів, активний маркетинг та проведення фестивалів та заходів присвячених вейп-культурі знаменували початок розвитку нової культури.

Історія вейпінгу є захопленим відображенням того, як ідея, започаткована в далекому минулому, стала ключовим елементом сучасності. Під впливом часу й розуму людини індустрія вейпінгу вдосконалилася, створюючи безліч нових технологій та продуктів та продовжує розвиватися кожного дня.